آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۲۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
معرفی کتاب
نویسنده: محمدتقی تقی ‌پور
استراتژی پیرامونی اسرائیل

به گزارش سرویس فرهنگ سایت ندا، کتاب حاضر، در اصل نوعی بازبینی و بازخوانی اسرار تکاپوی اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل در بسیاری از کشورهای حوزه‌ی مدیترانه، منطقه‌ی خاورمیانه و قاره‌ی آسیا و آفریقاست.

سرزمین فلسطین به عنوان عمق استراتژیک جهان اسلام بیش از 65 سال است که توسط صهیونیستها اشغال شده و تاریخ غنی آن در راستای سیاست های سلطه گرانه غرب و صهیونیسم وبا استفاده از ابزارهای متعدد از جمله رسانه بارها مورد تحریف قرار گرفته است .
 
با توجه به اهمیت جایگاه فلسطین در حوزه تولید و نشر کتاب، خبرگزاری قدس (قدسنا) جهت آشنایی بیشتر و درک درست تر مخاطبان از فلسطین، تاریخچه اشغال آن و تحولات سرزمینهای اشغالی و شناخت دشمن صهیونیستی به معرفی آثار تولید شده در این زمینه می پردازد.

استراتژی پیرامونی اسرائیل

معرفی مختصر کتاب:

کتاب حاضر، دستاورد کوششی مستمر در بازبینی و بازخوانی اسرار تکاپوی اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل در بسیاری از کشورهای حوزه مدیترانه، منطقه خاورمیانه و به بیانی درست ‌تر و جامع‌ تر، قاره آسیا و آفریقاست.

استراتژی پیرامونی اسرائیل

مباحث مختلف این کتاب، مستند به ده‌ها منبع یهودی ـ اسرائیلی و غربی است؛ به گونه‌ای که گزارش‌ها، اطلاعات و اعترافات سرجاسوسان صهیونیست و کهنه‌کاران عرصه‌های اطلاعاتی و سیاسی غرب با محتوای آن پیوند خورده است. مع‌الوصف، اعتبار و ارزش داده‌ها متکی به اسناد و مدارک طبقه‌ بندی شده سازمان اطلاعات و امنیت کشور در دوران سلطنت پهلوی، با نام مخفف و مشهور ساواک است، که اساساً این اثر، حول محور آنها نگارش یافته است. اسنادی که با بیش از سی یا چهل سال قدمت، برای اولین بار از پس پرده تاریخ بیرون آمده‌اند تا درباره یکی از مسائل بسیار مهم منطقه خاورمیانه و بلکه جهان، با نسل امروز، بی ‌پرده و صریح سخن بگویند.

قلمرو جغرافیایی این اثر، منحصر به تعدادی از کشورهای حاشیه یا پیرامون سرزمین فلسطین که امروز در تاریخ‌پردازی غربی و صهیونی، آن را اسرائیل می نامند، نیست؛ اما به نظر می ‌رسد،‌ عنوان استراتژی پیرامونی برای کتاب، به دلیل سابقه ذهنی و آشنایی کارشناسان، صاحبان ‌نظران و بسیاری از مخاطبان، قابلیت آن را دارد، اسرار عملیات پنهان و فراپیرامونی صهیونیسم را نیز پوشش دهد.

____________________________________

نویسنده: محمدتقی تقی ‌پور
موضوع : سازمان اطلاعاتی ، اسرائیل - روابط خارجی ، سازمان اطلاعاتی - اسرائیل ، موساد
ناشر : موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی
محل نشر : تهران
قطع : وزیری
نوع کتاب : تالیف
زبان اصلی : فارسی
قیمت : 40000
نوع جلد : شومیز
قطع : وزیری
تیراژ : 3000
تعداد صفحات : 634
تاریخ نشر: 1384نام:
ایمیل:
* نظر: