آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۴۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹
وی تاکید کرد من خواستار صلح و رهایی کشورم از اشغال هستم. صلح با اشغالگران جایز نیست و بهترین کار برای مردم مقاومت در برابر اشغالگران است.
ابو العینین از دلایل خشم اشغالگران از وی گفت
به گزارش سایت ندا به نقل از خبرگزاری امد للاعلام وابسته به جنبش فتح، سلطان ابو العینین، عضو کمیته مرکزی فتح و رئیس ستاد رسیدگی به امور سازمان های داخلی درباره خشم اشغالگران از وی گفت، من از اسرائیلی ها خواستم به جرائم خود و کشتار بی گناهان پایان دهندو از فتوا در مورد کشتن زنان باردار و کودکان بپرهیزند این درخواست ها صهیونیست ها را عصبانی کرد و آنها از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان  خواستند تا مرا از کار برکنار سازد. 

وی تاکید کرد من خواستار صلح و رهایی کشورم از اشغال هستم. صلح با اشغالگران جایز نیست و بهترین کار برای مردم مقاومت در برابر اشغالگران است.

 ابو العینین خاطر نشان ساخت، اشغالگران همواره خواستار تحریک مجامع بین المللی علیه مردم فلسطین هستند. در مورد من نیز آنها خواستار تحریک جامعه بین الملل و محمود عباس علیه من هستند. اشغالگران خواستار ترور محمد المدنی هستند، او کسی است که خواستار صلح و زندگی مسالمت آمیز میان دو ملت است. 

همانطور که می دانید وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار ترور او شده، این صورت واقعی اشغالگران است من تاکید می کنم خواستار صلح و از بین رفتن اشغالگری هستم المدنی نیز خواستار توقف اشغال و تندروی و نژاد پرستی است. وی در خصوص هفتمین کنفرانس فتح گفت این کنفرانس باید سیاسی باشد. 

بدون غلبه بر موانع پیش روی برگزاری آن نمی توان این کنفرانس را برگزارکرد. اشغالگران مانع بزرگ دست یابی ما به خواسته ها و پیاده کردن گام های سیاسی مان می باشند.

 ابو العینین درمورد زمان بعد از ریاست عباس گفت عباس یک ضمانت ملی است و برای فلسطین خیر طلب می کند و ممکن نیست که امتیاز سیاسی بدهد. حتی کسانی که با وی اختلاف دارند به این نکته توجه و اذعان دارند. وی خواستار رسیدگی به امورد اردوگاه ها در لبنان بویژه عین الحلوة شد و  نسبت به خطر ورود داعش به آنها هشدار داد. 

در خصوص تقسیم بندی ها در فلسطین خاطر نشان ساخت، تا زمانی که حماس ترکیه را بر ما ترجیح دهد من آشتی ملی و از میان رفتن انقسام در فلسطین را نمی بینم. حماس زمانی تحت سیطره اخوان المسلمین بود که جایی در منطقه عربی نداشت. 

اسرائیل نیز خواستار باقی ماندن انقسام است . از بین رفتن انقسام یعنی شروع آزادی بنابراین اشغالگران تمام تلاش خود را می کند تا آشتی ملی سر نگیرد. وی در خصوص طرح صلح فرانسه گفت این طرح جاه طلبی فلسطین نیست اما می تواند به روند صلح کمک کند اما ما طرحی که در آن یهودیت اسرائیل شرط شود را قبول نداریم. 

ابو العینین در خصوص انتخابات تاکید کرد امیدوارم انتخابات بدور از حزب بازی های سیاسی برگزار شود و منجر به انتخاب افراد خدوم که می توانند به مردم خدمت کنند باشد. باید بهترین را انتخاب کنیم نه اینکه به حزب خاصی رای دهیم. فتح در اولویت انتخاباتی خود، انتخاب اشخاص قوی در خدمات رسانی را معیار قرار داده  است.      

شنبه 16 مرداد 1395


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: