آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۴۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳
یکی از رهبران فتح:
صلاح ابو ختلة استاد علوم سیاسی و یکی از رهبران فتح درباره انتخابات آتی در فلسطین و آشتی ملی گفت، صر و اردن برای ایجاد آشتی ملی و پایان بخشیدن به تقسیم بندی ها در فلسطین تلاش های بسیاری کرده اند.
وحدت اعضای فتح در انتخابات حیرت بسیاری از گروه های مصری و اردنی را برانگیخت
به گزارش سایت ندا به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، صلاح ابو ختلة استاد علوم سیاسی و یکی از رهبران فتح درباره انتخابات آتی در فلسطین  و آشتی ملی گفت، صر و اردن برای ایجاد آشتی ملی و پایان بخشیدن به تقسیم بندی ها در فلسطین تلاش های بسیاری کرده اند. 

مصر و اردن همچنین برای پایان دادن به اختلافات داخلی در فتح از طریق پایان دادن به تقسیم بندی ها اقدام کرده اند. وی خاطر نشان ساخت، اما درباره ارایه لیستی از نامزدها برای شرکت در انتخابات فتح دو لیست جدا از هم دارد و هیچ گونه اختلافی ندارند. 

این عدم اختلاف خود نشانه جدی بودن فتح در حل اختلافات داخلی است. ابو ختلة با آرزویی تحقق آشتی ملی افزود، کمیته مرکزی انتخابات با صدور بیانیه ای از کسانی که از فتح جدا شده اند خواست تا هرچه زودتر به فتح بازگردند زیرا فتح رد پیاده کردن پروژه های ملی پیشگام بوده و هست. وی ابراز امیدواری کرد تا مصر و اردن در راه تحقق اهداف خود در اسرع وقت موفق شوند. 

وی در مورد نظر خود درباره انتخابات گفت این انتخابات محلی است و این انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری است که می تواند بر تقسیم بندی ها پایان دهد. فعلاً باید برای برگزاری آن اتفاق نظر داشت و جو دموکراسی که منحصر به حزب خاص و جناح خاصی نیست را در جامعه پیاده کرد.
           
یکشنبه 07 شهریور 1395

نام:
ایمیل:
* نظر: