آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۵۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
مجریان عملیات از حماس و جبهه خلق بودند
به گزارش سایت ندا، در جریان این دو عملیات در نهایت سه مجری عملیات به شهادت رسیده و یک نظامی زن صهیونیست که به شدت زخمی شده بود به هلاکت رسید.
شوک اسرائیل از دو عملیات قدس/شهادت سه فلسطینی و هلاکت یک صهیونیست

به گزارش سایت ندا، در جریان این دو عملیات در نهایت سه مجری عملیات به شهادت رسیده و یک نظامی زن صهیونیست که به شدت زخمی شده بود به هلاکت رسید.

 منابع فلسطینی شامگاه روز گذشته از انجام دو عملیات شهادت طلبانه در منطقه باب العمود قدس خبر دادند.

بنابراین گزارش در این دو عملیات سه فلسطینی مشارکت داشتند که در یکی از آنها از سلاح گرم و در دیگری از سلاح سرد استفاده شده بود.

در جریان این دو  عملیات در نهایت سه مجری عملیات به شهادت رسیده و یک نظامی زن صهیونیست که به شدت زخمی شده بود به هلاکت رسید. در جریان این عملیات چهار صهیونیست دیگر نیز زخمی شدند.

منابع فلسطینی هویت دو مجری این عملیات‌ها "عامر محمد ریاح بدوی" از الخلیل و "عادل حسن عنکوش" از البیره  در کرانه باختری اعلام کردند.
 
نظامیان صهیونیست که در پی این دو عملیات تیراندازی و سلاح سرد شوکه شده بودند منطقه قدیمی قدس را به طور کامل مسدود کردند.

با شهادت سه جوان فلسطینی در این عملیاتها شمار شهدای انتفاضه قدس به 323 نفر رسید.

عزت الرشق عضو دفتر سیاسی حماس نیز درباره این عملیات تاکید کرد:  سه شهید عملیات استشهادی اقدس عضو حماس و جبهه خلق بودند.

وی تاکید کرد: سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی تلاش دارد با معرفی داعش به عنوان عامل این عملیات نگاهها را از از اصل مسئله منحرف کند.

واکنشها

گروههای مختلف فلسطینی با صدور بیانیه هایی عملیات مزدوج شهادت طلبانه در قدس را تبریک گفتند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: خون شهدای فلسطینی در دروازه‌های مسجدالاقصی بیانگر این پیام واضح است که انتفاضه ادامه دارد و ملت فلسطین تسلیم نخواهد شد و اراده این ملت زنده و عزم آنها پولادین است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس نیز با صدور بیانیه ای تاکید کرد: عملیات‌های شهادت طلبانه قدس دلیل دیگری بر ادامه قیام ملت فلسطین علیه اشغالگران غاصب است. همچنین این عملیات‌ها نشان داد که انتفاضه قهرمانانه فلسطین تا آزادی کل سرزمین ما ادامه پیدا خواهد کرد.

حماس همچنین به شهادت رساندن سه مجری این عملیات از سوی نظامیان صهیونیست را جنایتی آشکار توصیف کرد و اعلام کرد: این جنایات نشان داد که اشغالگران اسرائیلی، وجهه اصلی تروریسم و افراط گرایی هستند و این اقدامات را در برابر مردمی انجام می‌دهند که برای دفاع از حقوق و مقدسات خود تلاش می‌کند.

گردانهای شهید ابوعلی مصطفی نیز با صدور بیانیه ای عملیاتهای شهادت طلبانه در منطقه باب العمود قدس را پاسخ طبیعی به جنایات رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین دانست.

بازتاب‌های رسانه‌ای

پایگاه خبری الرساله در گزارشی نوشت: انتفاضه قدس در ماه مبارک رمضان به روند عملیاتی خود ادامه داد و هراس اشغالگران را بیشتر کرد.

پایگاه خبری فلسطین الیوم عملیات مزدوج شهادت طلبانه در منطقه باب العمود قدس را پاسخی به همه توطئه کنندگان و سازشکاران توصیف کرد.

خبرگزاری معا در گزارشی نوشت: نظامیان صهیونیست در پی عملیات باب العمود این منطقه را به پادگان نظامی تبدیل کرده و دهها تن را بازداشت کردند.

فلسطین الان نیز در گزارشی از تبدیل قدس اشغالی به یک پادگان نظامی در پی عملیات های روز گذشته خبر داد.
منبع:قدسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: