آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۵۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
در مذاکرات محرمانه و غیر مستقیم تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی گام های بلندی برداشته شده است.
گام‌های بلند در مذاکرات تبادل اسرا / نقش آفرینی ویژه قاهره در گفتگو‌ها

در مذاکرات محرمانه و غیر مستقیم تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی گام های بلندی برداشته شده است.

به گزارش سایت ندا، روزنامه لندنی «الحیات» امروز دوشنبه نوشت: درمذاکرات محرمانه و غیر مستقیم تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی گام های بلندی برداشته شده است.

این مسئله در سایه طرح نظرات مختلفی است که در مورد این مذاکرات وجود دارد، در جایی که مسؤولان رژیم صهیونیستی صحت این اخبار را اخیرا تکذیب کرده اند.

این روزنامه از مسئولان فلسطینی نقل می کند که آنها تاکید دارند حماس نقشی منحصر به فرد به مصر و خصوصاَ دستگاه امنیتی این کشور برای انعقاد توافق داده است تا چهار اسیر اسرائیلی را در برابر آزادی صدها اسیر فلسطینی مبادله شود.

این روزنامه افزود:  یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار با غزه با مسئولان مصری توافق کرده تا این کشور مانند توافق شالیط، نقشی مطلوب در انعقاد این توافق داشته باشد.

بنابراین گزارش، دیدار کنونی این هیئت  چند روز پس از دیدار هفته گذشته هیئت اسرائیلی از قاهره  انجام می شود که در آن درباره توافق تبادل اسرا گفتگو شد. پس از آن دیدار نیز،  هیئت حماس به ریاست یحیی سنوار به مدت هشت روز مذاکراتی را در قاهره انجام داد.
 
این روزنامه اشاره می کند که انتظار می رود مذاکرات فعلی برای انعقاد توافق جدید را خود سنوار رهبری می کند. همچنین در این توافق نام دهها تن از رهبران حماس و رهبران بارز فلسطینی نیز گنجانده شده که از میان آنان احمد السعدات دبیر کل جبهه ملی برای آزادی فلسطین و مروان البرغوثی عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و تعدادی از رهبران ارشد که دارای محکومیت های طولانی هستند، برجسته تر است.

بنابر اعلام این روزنامه ، یحیی السنوار در دیدار با مقامات مصری فهرستی از 56 اسیری که در توافق شالیت آزاد شده بودند و مجددا بازداشت شده اند را ارائه کرده است.منبع:قدسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: