آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۵۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پس از نشست چند ساعته سرانجام به حذف گیت‌های فلزی کنترل تردد مقابل مسجدالاقصی رأی داد.
کابینه رژیم صهیونیستی به حذف گیت‌های فلزی مقابل مسجدالاقصی رأی داد


به گزارش سایت ندا، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی پس از نشست چند ساعته سرانجام به حذف گیت‌های فلزی کنترل تردد مقابل مسجدالاقصی رأی داد.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، اسرائیل تصمیم گرفته تا گیت‌های کنترل تردد در ورودی مسجدالاقصی بردارد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، در این بیانیه آمده است، رژیم صهیونیستی قصد دارد به جای این گیت‌ها از ابزار نظارتی دیگری استفاده کند.

بر اساس این گزارش، کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از یک نشست چند ساعته که برای دومین بار شب گذشته تشکیل شده بود سرانجام به حذف گیت‌های کنترل تردد رأی داده است.

روزنامه «معاریو» شنبه شب گزارش داده بود در نشست میان فرمانده پلیس قدس و رئیس شهرداری آن تصمیم گرفته شده گیت‌های تردد برداشته شود و به جای آن سیم‌های خاردار (فنس) کار گذاشته شود تا نظامیان رژیم صهیونیستی بتوانند هر شخصی را که وارد مسجدالاقصی می‌شود، بررسی کنند و تفتیش بدنی صورت بگیرد.

پیش از این نیز گزارش شده بود، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته است تا ردیاب‌های فلزی نصب شده در ورودی‌های «مسجد الاقصی» را با گیت‌های کنترل تردد (فیزیکی) جایگزین کند.

یکی از مقامات ارشد رژیم صهیونیستی که در این نشست 4 ساعته کابینه امنیتی حاضر بود، تأکید کرده است که این گیت‌های فلزی با ابزاری پیشرفته‌تر که «بازرسی هوشمند» را میسر می‌سازد، جایگزین خواهند شد.

وی افزود، علاوه بر گیت‌های فلزی، برخی از دوربین‌هایی که در این مکان مقدس طی چند روز گذشته نصب شده بود، نیز برداشته خواهد شد.

به دنبال رأی کابینه رژیم صهیونیستی، نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی بلافاصله برداشتن گیت‌های فلزی مقابل مسجدالاقصی را آغاز کرده‌اند.

منبع:فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: