آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۵۴۲۷
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
به گفته سخنگوی جنبش حماس، تصمیم نخست وزیر تشکیلات خودگردان مبنی بر موافقت با ادامه فعالیت کارمندان دولتی در وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش کافی نیست.
نارضایتی حماس از تداوم فعالیت محدود کارمندان غزه

به گفته سخنگوی جنبش حماس، تصمیم نخست وزیر تشکیلات خودگردان مبنی بر موافقت با ادامه فعالیت کارمندان دولتی در وزارتخانه‌های بهداشت و آموزش کافی نیست.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تاکید کرد که تصمیم دولت رامی حمد الله نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین که با تداوم فعالیت کارمندان دولتی در وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش در غزه موافقت کرده بود، ناکافی است.

 فوزی برهوم با اشاره به موافقت اخیر دولت رام الله با تداوم فعالیت کارمندان وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش در غزه، در مقایسه با تبعات و پیامدهای مجازات های اتخاذ شده از سوی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین کافی نیست.

برهوم تصریح کرد که تصمیمات عباس علیه نوار غزه فاجعه انسانی در تمامی بخش های زندگی کارمندان دولتی در غزه به دنبال داشت و باید تمامی این تصمیمات اتخاذ شده علیه غزه و در راس آنها، تصمیمات مربوط به بخش های بهداشت و برق و نیز کارمندان لغو شوند و نه اینکه تبعات تاسف بار آنها کاهش پیدا کند.

تشکیلات خودگردان فلسطین تحت فشار اعتراضات گسترده کارمندان و محافل فلسطینی و خارجی، از تصمیم خود برای بازنشستگی پیش از موعد کارمندان دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش در باریکه غزه عقب نشینی کرد و با تداوم فعالیت آنها موافقت کرد.

رامی حمد الله نخست وزیر دولت تشکیلات خودگردان در مراسم افتتاح برخی بخش های بیمارستان دولتی الخلیل اعلام کرد که «ما در دولت با موافقت محمود عباس تصمیم گرفتیم که صرفنظر از موضع حماس، به کارمندان دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش که مدتی قبل آنها را بازنشسته کرده بودیم، اجازه تداوم فعالیت و خدمت را بدهیم.»
منبع:تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: