آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۵۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
گزارش ها در سرزمین های اشغالی حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی پسماندهای صنعتی سمی و خطرناک خود را در زمین های فلسطینیان در کرانه باختری، دفع می کنند.
رژیم صهیونیستی پسماندهای خطرناک صنعتی خود را در اراضی فلسطینی دفع می کند


گزارش ها در سرزمین های اشغالی حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی پسماندهای صنعتی سمی و خطرناک خود را در زمین های فلسطینیان در کرانه باختری، دفع می کنند.

به گزارش بامداد چهارشنبه شبکه خبری اسکای نیوز و به نقل از سازمان حقوق بشری «بیت سلیم» مستقر در سرزمین های اشغالی، رژیم صهیونیستی از اراضی فلسطینی برای دفع پسماندهای صنعتی خطرناک خود استفاده می کند.

این گزارش نشان می دهد، محل دفع پسماندهای صنعتی بیشتر خارج از محدوده اسرائیل و در کرانه باختری واقع شده است.

بر اساس این گزارش، 15 تاسیسات دفع پسماندهای صنعتی، مواد صنعتی آلوده تولیدی در داخل اسرائیل را در کرانه باختری دفع می کند که خطرات زیست محیطی فراوانی در این مناطق خواهد داشت.

گزارش مرکز حقوق بشری بیت سلیم همچنین حاکی است، به دلیل امتیازهای مالیاتی و حمایت های دولتی، مراکز دفع پسماندها در خارج از محدوده اسرائیل تاسیس می شود.

پسماندهای پزشکی، فلزی و باقیمانده باطری و تجهیزات الکترونیکی از جمله موادی هستند که در این تاسیسات در کرانه باختری دفع می شوند.

این نهاد خواستار تحقیق و بررسی بیشتر در این زمینه شده است.

سازمان ها و نهادهای بین المللی همواره در خصوص تبعیض های نژادی در سرزمین های اشغالی انتقاد و خواستار پایبندی این رژیم به معاهدات بین المللی شدند.

رژیم صهیونیستی با گسترش شهرک سازی ها واخراج فلسطینی ها از قدس اشغالی به دنبال پاکسازی نژادی در فلسطین هستند.منبع:اقتصادایران
نام:
ایمیل:
* نظر: