آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
ارتش صهیونیستی تهدید کرد که در صورت تداوم راهپیمایی های بزرگ حق بازگشت و ادامه تظاهرات ها در نزدیکی موانع امنیتی شرق غزه، پایگاه ها و مراکز و اهداف جنبش مقاومت اسلامی "حماس" در نوار غزه را بمباران خواهد کرد.
وحشت از تحرکات مردمی؛ رژیم صهیونیستی:در صورت تداوم تظاهرات ها، مراکز حماس را بمباران می کنیم

ارتش صهیونیستی تهدید کرد که در صورت تداوم راهپیمایی های بزرگ حق بازگشت و ادامه تظاهرات ها در نزدیکی موانع امنیتی شرق غزه، پایگاه ها و مراکز و اهداف جنبش مقاومت اسلامی "حماس" در نوار غزه را بمباران خواهد کرد.

اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس در واکنش به شهادت یک روزنامه نگار فلسطینی به نام "یاسر مرتجی" هم اعلام کرد «نمی دانم شاید اصلا عکاس نبود. ما دهها مورد داشتیم که مبارزان حماس از آمبولانس ها برای انجام ماموریت های خود استفاده کرده بودند یا خود را به شکل نیروهای هلال احمر و یا حتی فعالان رسانه ای و روزنامه نگاران درآورده بودند و ما در برابر چنین خطراتی ساکت نمی نشینیم.»

در همین راستا، رسانه های صهیونیستی به نقل از افسران ارتش این رژیم اعلام کردند که وزارت جنگ و ارتش اجازه نمی دهند که راهپیمایی های هفتگی حق بازگشت، مناطق مرزی را به میدان نبرد و جنگ فرسایشی طولانی مدت چه در روی زمین و از طریق تظاهرات ها، راهپیمایی ها و درگیری ها و چه در زیر آن از طریق تداوم حفر تونل ها تبدیل کنند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص هم اعلام کرد که ارتش صهیونیستی احتمال می دهد جنبش حماس اقدام به برگزاری و راه اندازی راهپیمایی ها و تظاهرات ها و حفظ این روند تا اواسط ماه مه آینده کند و شمار شهدای فلسطینی جامعه بین المللی را مجبور به خروج از وضعیت بی توجهی به اوضاع فلسطین و اعمال فشارهای سیاسی علیه رژیم صهیونیستی کند.

این روزنامه خاطر نشان کرده است که ارتش صهیونیستی برای جلوگیری از اعمال چنین فشارهایی و در تنگنا قرار گرفتن رژیم صهیونیستی، تلاش خواهد کرد شمار مجروحان در جریان تظاهرات های آتی را کاهش داده و جلوی تحریک افکار عمومی و جامعه بین المللی علیه تل آویو را بگیرد. ارتش صهیونیستی همچنین نسبت به امکان شکل گیری درگیری نظامی همه جانبه و گسترده در باریکه غزه نگران است.

هاآرتص در ادامه آورده است که مراجع سیاسی رژیم صهیونیستی نیز چه به خاطر هزینه های سنگین چنین درگیری هایی و ضعیف بودن احتمال تحقق اهداف مورد نظر و نیز امکان وارد آمدن خسارت های سنگین به نظامیان صهیونیستی و چه در سایه تحولات منفی در جبهه شمال سوریه، تمایلی به تشدید حملات خود علیه نوار غزه ندارد.

گفتنی است که در جریان راهپیمایی های مسالمت آمیز دیروز جمعه که به درگیری با ارتش صهیونیستی در نزدیکی مرزهای غزه کشیده شد، 10 فلسطینی از جمله یک عکاس مطبوعاتی شهید شدند. در جریان راهپیمایی های حق بازگشت در نزدیکی مرزهای باریکه غزه با فلسطین اشغالی که از 30 مارس گذشته آغاز شده است، 31 فلسطینی شهید و نزدیک به 3 هزار نفر دیگر زخمی شده اند.منبع:مرکزاطلاع رسانی فلسطین
نام:
ایمیل:
* نظر: