آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۵۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
دبیر ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطین دلایل نگرانی مصر و اردن از معامله قرن و مهمترین موانع پیش‌ِروی طرح ترامپ برای فلسطین را برشمرد.
دلایل نگرانی مصر و اردن از معامله قرن/ مهمترین موانع پیشِ‌روی طرح ترامپ

دبیر ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطین دلایل نگرانی مصر و اردن از معامله قرن و مهمترین موانع پیش‌ِروی طرح ترامپ برای فلسطین را برشمرد.

"خالد عبدالمجید" دبیر ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطین در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: نگرانی مصر و اردن از معامله قرن به این دلیل است که این کشورها نمی‌توانند اقداماتی را که آمریکا و اسرائیل از آن‌ها می‌خواهند علناً مطرح کنند. از این دولت‌ها خواسته شده است که از برخی از مسائل در موضوع فلسطین یا مسائل مربوط به کشورهایشان کوتاه بیایند، بنابراین آن‌ها نگران واکنش ملت خود و ملت فلسطین هستند.

وی افزود: اردن نگران وطن جایگزین و نقشه رژیم صهیونیستی برای کوچاندن تعداد زیادی از اهالی کرانه باختری به اردن است. دولت مصر نیز از جدایی بخش‌هایی از سینا و انضمام آن به غزه به‌منظور آغاز معامله قرن و پایان دادن به مسئله فلسطین در چارچوب تشکیل یک دولت کوچک در غزه و رژیمی ضعیف در کرانه باختری که تابع اردن باشد، نگران است.

عبدالمجید در ادامه اظهار داشت: رونمایی از معامله قرن توسط ترامپ در حضور 50 رهبر عربی و اسلامی در ریاض، سفرهای مکرر جراد کوشنر مشاور و داماد ترامپ و سفر هیئت آمریکایی به منطقه و بحث‌هایی که پشت‌پرده بین مسئولان امنیتی عربستان، امارات، مصر و اردن صورت گرفت، از جمله بارزترین تحرکات اروپایی و غربی برای آغاز معامله قرن به‌شمار می‌رود.

وی افزود: مهمترین موانعی که بر سر راه معامله قرن وجود دارد مواضع فلسطین و مخالفت فلسطین با معامله قرن و دستاوردهایی است که در بسیاری از مناطق محقق شده است و پیروزی‌های ارتش عربی سوریه در جنوب دمشق و سایر استان‌های این کشور، سیلی محکمی به آمریکا و اسرائیل و همپیمانانش است.

این فعال فلسطینی راهپیمایی‌های بازگشت و تقویت نقش مقاومت در فلسطین را از دیگر موانع پیشِ‌روی تحقق معامله قرن دانست.


منبع:تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: