آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۵۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
شبکه 10 رژیم صهیونیستی جمعه شب ادعا کرد: سازمان ملل متحد به همراه مصر در آستانه ارائه یک طرح بی سابقه برای کاهش تنش میان اسرائیل و جنبش حماس است.
صهیونیست ها مدعی ارائه طرح سازش در مورد غزه شدند


در گزارشی که این شبکه به نقل از وزیران و مسئولان رژیم صهیونیستی منتشر کرد، آمده است، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به اعضای کابینه کوچک امنیتی اطلاع داده است که یک طرح مهمی درحال طراحی است.

براساس این گزارش، نتانیاهو مدعی شده است، مذاکرات سازش که میان سازمان ملل متحد، مصر، تل آویو، تشکیلات خودگردان و جنبش حماس جریان دارد، پیشرفت خوبی داشته است.
شبکه 10 صهیونیست ها، بدون ذکر جزئیاتی در این خصوص مدعی شد، براساس این طرح نوار غزه باردیگر سازماندهی می شود، مدیریت آن مجددا در اختیار تشکیلات خودگردان قرار می گیرد و توافق آتش بس به صورت کامل برقرار می شود.

یک مسئول صهیونیستی که در جریان مذاکرات سازش حضور داشته است، به این شبکه تلویزیونی گفته است: مصر و سازمان ملل متحد برای دستیابی طرف های درگیر به توافق در نوار غزه ، آنان را زیر فشار شدید گذاشته اند.

این مسئول تل آویو که خواست نامش فاش نشود، افزود: طرح یاد شده بی سابقه است، هرچند پیش بینی ها درباره میزان موفقیت یا شکست آن زود است.

یک مقام دیگر که به نامش اشاره ای نشده است، به شبکه 10 صهیونیستی گفت: توپ در زمین تشکیلات خودگردان و حماس است، ما می خواهیم ببینیم ابومازن تا چه میزان آمادگی لغو تحریم های غزه و اداره دوباره این منطقه از سوی تشکیلات خودگردان را دارد و آیا حماس آماده است که خشونت ها را کنار بگذارد؟

خبرها از طرح جدید مصر و سازمان ملل متحد درحالی مطرح می شود که «نیکولای ملادینف» هماهنگ کننده ویژه این سازمان در روند صلح خاورمیانه برای گفت و گو با رهبران جنبش حماس چندین نوبت، به نوار غزه رفته است.

همچنین خبرها حکایت از آن دارد که 'عباس کامل' رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر در هفته های گذشته به واشنگتن سفر کرد، وی طی سالیان گذشته، نقش مهمی در میانجیگیری میان تل آویو و حماس داشته است.

شرایط در نوار غزه بحرانی است و ارتش رژیم اشغالگر قدس جمعه گذشته (29 تیرماه) در پی کشته شدن یک نظامی اش در مرز غزه با سرزمین های اشغالی، حملات خود به این منطقه را افزایش داد و مراکز زیادی را بمباران کرد.

از سوی دیگر، راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از 30 مارس گذشته (10 فروردین 97) همچنان جمعه هر هفته در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی و در اعتراض به تصمیمات آمریکا و محاصره این باریکه برگزار می‌شود که در جریان آن تاکنون بیش از 160 فلسطینی به شهادت رسیدند و بیش از 15 هزار تن دیگر زخمی شدند.


منبع:ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: